2012.05.18. 22:03

A 2011/2012-es szezon legjobb illetve legrosszabb meccsei.

Kezdjük a leggyengébb meccseinkkel:

5. Chievo – Inter 0-2
Minden esélyünk megvolt a győzelemre. Nem csak az szólt mellettünk, hogy az Inter már számtalan meccse nyeretlen, és Ranierit majdnem elküldik, hanem az is, hogy az Inter a Marseille elleni visszavágóra koncentrál! Ezzel szemben kivédekeztük szépen 85. percet. Utána pedig nem is tudni mi történt, 2 fejes góllal nyert az Inter. A szurkolók el lehettek keseredve, mert szerintem itt senki nem számított erre.
Összefoglaló itt.

4. Parma – Chievo 1-2, Chievo – Parma 2-1
Oda-vissza vert minket egy olyan csapat, amelyik semmivel nem erősebb nálunk. Sajnos mindkét meccsen nyerhettünk is volna, a „sajnos” azért, mert ezt nem használtuk ki. Az első meccsen, a 90. percben Giovinco szerzett ismét vezetést a Parmanak. A másik meccsen pedig Luciano ért szerencsétlenül a labdába, ami öngól lett. Remélem hamar elfelejtem ezt a két meccset.
Összefoglaló itt. És itt

3. Siena – Chievo 4-1
Ez volt az, amire soha nem számítottam volna. A Sienát kiesőhelyre gondoltam, így már a pontot/pontokat akartam a zsebben tudni. Ám ezzel szemben 4-1 lett a vége. Én nem láttam a meccset (szerencsére?), de még az összefoglalót sem bírtam megnézni. A statisztikát még megnéztem, és nem azt mutatta, hogy pontot érdemeltünk volna. A visszavágón egy 1-1-es döntetlen lett otthon.

2. Milan – Chievo 4-0
Lelketlen első félidő, 4 kapott gól. Di Carlo majdnem lemondott. Ennyit elég is felidézni ebből a meccsből.

1. Chievo – Siena 0-1
A Coppa Italiában az Udineset verve jutottunk a negyeddöntőbe, ahol a „verhető” Siena volt a vendég(!). Esélyesebbek voltunk, jobban is játszottunk. Volt miért visszavágnunk (4-1), a hazai pálya előnye is a miénk volt. Mégis kikaptunk, sőt 30 percet emberelőnyben voltunk, a Siena mozdulni nem tudott a kapu elől, és mégis…

A rossz meccsek után jöjjenek a legjobbak:

5. Chievo - Milan 0-1
Igen, ez egy vereség volt, hazai pályán. De nekünk ez örök emlék marad, hiszen a Milan 3 helyzete mellett, nekünk számtalan volt, a 14 kapura lövésről nem is beszélve. 2 gólt is sikerült berúgni, egyiket a Milantól kölcsönvett Paloschi, a másikat pedig a Milanba tartó Acerbi lőtte, sajnos mindkettő les volt. A meccs élvezetessége mellett a szurkolók jó hangulata is ott volt. Telt ház volt a Bentegodiban (ami nagy szám mostanában). Reméljük jövőre sikerül megtréfálni őket.

4. Novara - Chievo 1-2
Ez a meccs nemcsak egy rossz sorozat megtörése volt, hanem Pellissier itt lőtte meg a 100. gólját Chievo mezben (ezzel ő is megtört egy hosszú góltalansági sorozatot). Tulajdonképpen visszavágtunk azért a 2-2-ért, amit otthon "szenvedtünk" el. A meccsen nagyon jól játszott a csapat, és végre hozta a kötelezőt (azok a bizonyos kötelezők...)

3. Palermo - Chievo 4-4
Ez a meccs a gólok miatt marad emlékezetes. Én már azon csodálkoztam, hogy sikerült rúgni 3 gólt a szezonban egy meccs alatt (Catania). Amikor megláttam, hogy 4-et rúgtunk itt (nem láttam sajnos a meccset:() nem hittem el. Megnéztem, hogy ki lőtte a gólokat, és Pellissierben nem csalódtam, de nagyon kellemes meglepetés volt, hogy Uribe, aki alig kapott a sérülése miatt időt a bizonyításra, ezen a meccsen kezdő volt. Sőt, lőtt egy okos és szép gólt és adott egy gólpasszt, Lucianonak, akinek az első labdaérintéséből gól lett! A szépség mellett az is ott van, hogy 2-0-ról fordítottunk 2-4-re, ám a végére elfáradtunk és egy igazságos döntetlen lett.

2. Chievo - Genoa 2-1
Erről azt hiszem, hogy lehet mit beszélni. Szinte ez a meccs egy történet, szerencsére láttam a meccset, és tényleg olyan hosszú volt, mint egy jó regény. Az első félidei 0-0 után gondoltam, hogy ez ennyi is marad, hiszen Rigoni nagy helyzetén kívül nem volt semmi érdemeleges. Ám Palacio a második félidő elején egy okos góllal jelentkezett és vezetést szerzett a vendégeknek. Ezután egykapuztunk. A most kölcsönben szereplő Dainelli buktatta Pellissiert a tizenhatoson belül (vitatható) tizenegyes és piros lap. A büntetőt a sértett nagyon rosszul végezte, Frey védett. Egyszerűen flegmán lőtte. Utána pedig jöttek a helyzetek, Pellissier csúsztatott, Frey védett... De egy szögletnél ismét Sergio érkezett, jobban mondva ugrott, és bombaerősen befejelte a kapuba a labdát! Megjött a kedv! Sardo, Paloschi, Moscardelli helyzetek sorra, de mellé- és fölészálltak, illetve Frey védett. A 92. perc érkezett el, amikor Sardo beadásánál Moscardelli a labdát csukafejessel küldött a kapuba, és a közönség egyszerűen "megőrült" az örömtől (én is).

1. Udinese - Chievo 1-2
Ez az olasz kupában történt, nem is olyan rég. Abszolút esélytelenként látogattunk a Friuliba, ahol eddig még senki nem nyert ebben a szezonban. Itt volt az idő megtörni, legalábbis ez volt a cél. Nem volt rossz meccs, sőt kifejezetten jó volt. Sammarco már a 9. percben vezetést szerzett a Chievonak. A végén az Udinese ki sem mozdult a térfelünkről (ez érthető, hiszen csatár helyett védőt hozott be Di Carlo). A 85. percben egy szabadrúgáshoz jutott az Udinese, Di Natale jó 25-ről állt neki. Az addig kiválóan védő Puggioni erről a bombagólról nem tehetett. Összetörtünk. 5 perc kellett volna, a felállás szétszedve. Ám a semmiből Thereau kapott jó labdát és egyet cselezett, majd lőtt. Hatalmas és fontos gól, ezzel továbbjutottunk!

Impresszum

Már van facebook oldalunk is! A neve: Tifosi Ungeheresi del Chievo

Gyertek fórumozni! Nem kell, hogy a Chievonak szurkolj. :) (SG fórum)

Ha van valami észrevételed, vagy akarsz írni egy cikket akkor írj!: ezekiel212@freemail.hu

Cyril Thereau

Szeretnél egy jó receptet? Látogass el oldalamra, szeretettel várlak!    *****    Minõségi Homlokzati Hõszigetelés. Vállaljuk családi házak, lakások, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését.    *****    Amway termék elérhetõ áron!Tudta, hogy az általános tisztítószer akár 333 felmosásra is alkalmas?Több info a weboldalon    *****    Florence Pugh magyar rajongói oldal. Ismerd meg és kövesd az angol színésznõ karrierjèt!    *****    Fele királyságomat nektek adom, hisz csak rátok vár ez a mesebirodalom! - Új menüpont a Mesetárban! Nézz be te is!    *****    DMT Trip napló, versek, történetek, absztrakt agymenés:)    *****    Elindult a Játék határok nélkül blog! Részletes információ az összes adásról, melyben a magyarok játszottak + egyéb infó    *****    Florence Pugh Hungary - Ismerd meg az Oppenheimer és a Dûne 2. sztárját.    *****    Megnyílt az F-Zero Hungary! Ismerd meg a Nintendo legdinamikusabb versenyjáték-sorozatát! Folyamatosan bõvülõ tartalom.    *****    A Cheer Danshi!! nem futott nagyot, mégis érdemes egy esélyt adni neki. Olvass róla az Anime Odyssey blogban!    *****    A 1080° Avalanche egy méltatlanul figyelmen kívül hagyott játék, pedig a Nintendo egyik remekmûve. Olvass róla!    *****    Gundel Takács Gábor egy különleges könyvet adott ki, ahol kiváló sportolókkal a sport mélységébe nyerhetünk betekintést.    *****    21 napos életmódváltás program csatlakozz hozzánk még!Január 28-ig 10% kedvezménnyel plusz ajándékkal tudod megvásárolni    *****    Szeretne egy olyan általános tisztítószert ami 333 felmosásra is elegendõ? Szeretne ha csíkmentes lenne? Részletek itt!!    *****    Új játék érkezett a Mesetárba! Elõ a papírral, ollóval, és gyertek barkácsolni!    *****    Tisztítószerek a legjobb áron! Hatékonyság felsõfoka! 333 felmosásra elengedõ általános tisztítószer! Vásároljon még ma!    *****    Hayashibara Megumi és Okui Masami rajongói oldal! Albumok, dalszövegek, és sok más. Folyamatosan frissülõ tartalom.    *****    A legfrissebb hírek a Super Mario világából és a legteljesebb adatbázis a Mario játékokról.Folyamatosan bõvülõ tartalom.    *****    333 Felmosásra elegendõ! Szeretne gazdaságosan felmosni? Szeretne kiváló általános tisztítószert? Kiváló tisztítószerek!    *****    Ha tél, akkor téli sportok! De akár videojáték formájában is játszhatjuk õket. A 1080°Snowboarding egy kiváló példa erre